top of page

משקפיים עגולים לי על קצה החוטם: איך תבחרי את הזוג המושלם

היי בננות,

תמיד אמרו לי שיש לי "פרצוף משקפיים". כן, בפוסט הזה אתן הולכות לקנא בי. סתם, על אף היותי בעלת פרצוף משקפיים (שזה אומר שכמעט כל סוגי המשקפיים מתאימים לי) אני לא אשוויץ ואומר כמה קל למצוא משקפיים (למרות שזה ממש נכון) אלא אכתוב על משקפי שמש ואעזור לכם להבין איזה זוג אתן בדיוק צריכות. אה, וחשוב לי לתקן טעות נפוצה לפני שאני מתחילה – מדברים על משקפי שמש בלשון זכר! משקף אחד = שני משקפיים! אז הנה לכן, החכמתן ואפילו לא הגעתן לחצי מהפוסט 🙂 #שריטהעמוקהבעברית

אז מאחר שנחנתי בפנים קסומות, נוצרה אצלי אובססיה קשה למשקפי שמש (נו טוב, יש לי אובססיה לאקססוריז רבים אבל הפעם נתמקד במשקפי שמש). למען האמת, לא תמיד אהבתי אותם. בשנותיי הצעירות (הרי ש26 זה גיל מבוגר) לא אהבתי להרכיב משקפי שמש – תמיד דגדג לי באמצע האף, במקום שהמשקפיים יושבים עליו. אך מאז שמצאתי דרך להלחם בדגדוגים (או שפשוט התבגרתי והפכתי לרגישה פחות) התחיל רומן ארוך ביני לבין משקפי השמש. אני אוהבת אותם בכל הגדלים, הצורות והצבעים. כמה שיותר – יותר טוב!

בעברי הייתי מסתפקת במשקפי שוק זולים ונגישים. באופן כללי, קניה בשוק זו חוויה נהדרת שמלווה בכל שאר הטוב שיש בשוק (בלי ציניות). נכון שזה בא יחד עם טינופת, צפיפות, ריח של זיעה וצעקות "קילו תותים רק עשר שקללללל!!" של הרוכלים בדוכנים שזה קצת מחריש, אבל לשוק יש את הקסם והאווירה שלו. והכל בזול. אבל.. אחרי כמה שנים הבנתי שלמשקפיים שקונים בשוק אין שום הגנה אמיתית לעיניים, ובתור בחורה שנוהגת להסתובב הרבה בשמש – זו עובדה חשובה חורצת גורלות.

מאז התחלתי לקנות משקפיים רק בחנויות מיוחדות למשקפיים. לא, אני לא אומרת שהמצאתי את הגלגל או שגיליתי את אמריקה, אבל אין ספק שמאותו יום שהתחלתי לרכוש את משקפי השמש שלי בחנויות – השמש מחייכת אלי הרבה יותר. כמובן שאת כל הטוב שהרווחתי מאז הגילוי ויישום ההחלטה, העברתי לכל מכרי והצלחתי להחדיר בהם שמץ של שפיות ולהפסיק לקנות משקפי שמש בשווקים. אתן חייבות להבין שיש לנו רק שתי עיניים ולכן עלינו לשמור עליהן מכל משמר! ונוסף לזה אנחנו חיות במדינה שטופת שמש (אפילו בחודשי החורף הקשים כביכול) ולכן אל לנו לזלזל בזוג העיניים היפיפיות שלנו.

שלא תבינו לא נכון – אני לא מעודדת קניית משקפי שמש באלפיים שקלים ומעלה, ממש לא. כמו שאמרתי לכן בפוסטים קודמים – אני דוגלת בחיי בוטיק ללא צורך בהוצאה מופרזת של כסף. החכמה בבחירת משקפי שמש נכונים היא לדעת איפה לקנות אותם – גם יפים, גם נוחים וגם איכותיים! אם כן, אחרי סיבובים רבים ברחבי הארץ, חיפושים וסריקות קפדניות, אני שמחה לגלות לכן על אחת החנויות האהובות עלי בתל אביב.

וינטאג' אוריג'ינל - עליה שמעתן כבר? זו חנות בוטיק קטנה ומטריפה למשקפי שמש שממוקמת באזור הכי מרכזי בדיזינגוף. אחרי שביקרתי בה פעם אחת – התאהבתי לחלוטין. יש שם עשרות דגמים בסטייל מטורף. למחפשות המשקפיים המאוסים והרגילים שימו לב – פחות ניתן למצוא שם דגמים בנאליים ומשעממים, כי החנות דוגלת במשקפיים אופנתיים, ייחודיים ובמילים אחרות – נוטפי בוטיק! כמובן שניתן למצוא שם גם הרבה משקפי ראייה בדגמים מהממים, אז באמת שהחנות הזו היא הפתרון לכל מבוקשכן. בקיצור- זוהי חנות שאסור לפספס! כמובן שאת כל המשקפיים בפוסט ניתן למצוא שם ממש עכשיו. והכי כיף שהמחירים שם מתאימים לכל כיס! ו…עמוד האינסטגרם שלה פשוט מעלף ומחייב ביקור.

כל אחת צריכה למצוא את הדגם הייחודי שמתאים לה. ולא, אין כאן חוקים מיוחדים כמו משקפיים מרובעים לפרצוף מעוגל וכו', עליכן פשוט לנסות הכל ולבדוק מה הכי מחמיא לכן. משקפי שמש הם אקססורי סופר דומיננטי שקונים בערך פעם בשנה (במקרה שלי 3) – לכן עליכן להפנים שאתן רוכשות משקפיים שתרכיבו בתדירות גבוהה. אני חלילה לא רומזת על קניית משקפי שמש בצבע נייטרלי כמו שחור, להיפך! (ראו אילו משקפיים בחרתי לעצמי) תתפרעו ותבחרו לכן משקפיים שכשתרכיבו אותם – אף אחד לא יוכל לפספס אתכן!


בברכת שיק ובוטיק,

שלכן,

אופיר.


Commenti


bottom of page