top of page

ריקוד על עמוד: האימון שיחטב לך את הגוף - בטירוף


היי בננות,

בתור תלאביבית טרייה שנכנסה בכל הכוח אל עולם שלא מפסיק לחורר את הכיסים, גם אני, יחד עם עדר צעירי תל אביב, מתעלמת לחלוטין מהחורים וממשיכה בתרבות הצריכה העיוורת שמטביעה אותנו עמוק בבריכת יוקר המחיה, כשהמציל אי שם מתחיל עם איזו כוסית, ומתעלם מן הרוחצים שבמצוקה. לי חשוב לשמור על ערכי ההווה שלי, על הרצונות והשאיפות שלי, ומכאן חברות, מגיעה הדרישה הגבוהה לענות על תחביבי האיכותיים, ובמילים אחרות – לחיות את חיי כבוטיק.

מבין שלל תחביבי שאספתי לאורך 26 אביבים, לפני כחצי שנה החלטתי לנסות על בשרי ריקוד על עמוד. אני אמנם לא בחורה רופסת (טו מאצ') וספורט זה לא תחום זר (טו מאצ') אבל מעולם לא נכנסתי לתחום שמצריך שרירים אמיתיים בכל איבר בגוף. ריקוד על עמוד בהחלט נכנס לתחום הזה. טרנד הריקוד על עמוד התחיל בארץ מאוד בקטן לפני מספר שנים, לאט לאט התפתח וממש כבש את פסגת האימונים, וכיום נמנה בין אימוני הבוטיק שנרשם אליו כל מי שמבקש לאתגר את עצמו ולהתחטב. ספויילר: מבין תמונות הפוסט, תוכלו למצוא גם כמה שלי.

אז אחרי לא מעט שנים של חשיפה לסרטונים מרשימים ואמונה שלמה ביוקרתו של האימון בלי שום נטייה לשייך אותו לתחום בזוי וסקסיסטי, שנים שאני אומרת לעצמי שזה קשה מדי וההשתתפות בשיעור תמלא אותי בתחושות תסכול ואימה, החלטתי ללכת לשיעור ניסיון. שיעור הניסיון כמובן עבר בכישלון רב, אך לווה בהמון צחוקים ותמיכה מלאה מהמורה. את הספתח לקריירת (פחחחח תרשו לי להגזים בעזרת מילה מרשימה) העמוד שלי התחלתי אי שם בדרום הארץ בעיר אשקלון. זו הייתה תקופה בה מעט חיפשתי את עצמי ובחנתי אופציות למעבר זמן וריגוש חדש. ככה זה אחרי 3 שנים מרגשות ומלאות חבר'ה בדרום (בוגרות ספיר הרימו ידכן בגאווה!). ראשונה פתחה בפני את דלת הסטודיו שלה טל עוזר, מומחית בלימוד ריקוד על עמוד, תחום אחד מבין שלל סוגי האימונים שלהם הוסמכה ומלמדת גם אותם בסטודיו Sport Star אותו פתחה לפני לא מעט שנים. היא הייתה אחת מחלוצי הריקוד על עמוד בארץ, ואחת הראשונות שפתחו סטודיו לשמרניות הדרומיות. היום הסטודיו שלה מפוצץ במתאמנות חרוצות שקוטפות מדליות בתחרויות (like teacher like student). סגנון האימון של טל משלב מקצועיות ופדנטיות יחד עם צחוקים ופרגון, כל אלו יוצרים אווירה של ביתיות ומקום שקשה לעזוב אותו.. (מה שקרה בהמשך ידוע מראש). כשעברתי בהתלהבות גדולה לבירת ישראל (האמיתית), אחד הדבר הקשים ביותר לעזוב היה את טל והסטודיו שלה. אך ידעתי שזוהי רק ההתחלה.

עקב היותי בחורה מתוקתקת (נו טוב, חרדתית ומונעת מהמלצות של מומחים) הלכתי אחרי המלצותיה של טל והגעתי למקום המקצועי ביותר בתל אביב – הסטודיו לריקוד על עמוד של חוזה רודריגז. גבר שמלמד ריקוד על עמוד נשמע מעט מפוקפק? להיפך!! גברים יותר טובים בהכל, לא הבנתן את זה כבר?? (גל של חיצים, לפידים בוערים וקלשונים אלקטרוניים עפים עלי עכשיו מכל הפמיניסטיות שבקהל) אבל באמת, אני יכולה לומר לכן מחוויותי במהלך החיים, גבר שטוב בכל סוג ריקוד שהוא – יתברר כיותר טוב מבחורה באותו תחום. זהו, אין ויכוח (תכלס אתן מוזמנות לצאת עלי בתגובות זועמות, זה עושה אחלה רייטינג לאמיר חצרוני). לחוזה רודריגז יש היסטוריה ארוכה ומוצלחת על העמוד, כבש לא מעט שיאים בארץ ובעולם, וכיום מנהל את אחד מבתי הספר לריקוד על עמוד הטובים בארץ.


מאוד התרגשתי לפני שהגעתי לשיעור אצל חוזה רודריגז. הרי שמבאס לעזוב מקום שאהבת, והמחשבה שאולי לא תתחברי לאווירה ולסגנון הלימוד של המקום החדש גם ממש מבאסת. בנוסף, בחודש המעבר בין צפון הנגב ותל אביב, גרתי קצת אצל אבא בפרדסיה והלכתי לשיעורי ריקוד על עמוד באבן יהודה – ממש נחרדתי משיטת האימון הקשוחה שמציע המקום. איפה הצחוקים? הקלילות? ההבנה שהגוף שלי לא תמיד מסוגל לקבל את הטראומה של החיכוך עם העמוד?? איזה מזל שהתברר לי מיד בשיעור הראשון שחוזה הוא המורה המושלם בשבילי. מקפיד על צחוקים במהלך השיעור, נותן המון חופש פעולה, רחמן אך עקשן בו זמנית, ומעל הכל – מקצוען ומקצועי בטירוף! אה, וגם חתיך הורס שיכול להרים אותך עם הזרת. אני נמצאת אצל חוזה כמעט שלושה חודשים ומרגישה שיפור עצום בהתקדמות שלי. כיבוש יעדים במהלך האימון עצמו וצליחת ההתמדה מביאות סיפוק עצום ותחושת ביטחון לכל המתאמנים.

אז מה אתן צריכות לדעת כשאתן קובעות את השיעור הראשון של הריקוד על עמוד?

  1. שאתן פשוט חייבות לנסות את זה! אל תשללו כלום, פשוט תבואו בלי ציפיות ותראו מה השיעור גורם לכן להרגיש.

  2. עליכן להיות מוכנות נפשית לא להצליח הכל בפעם הראשונה, בפעם השניה ואולי גם לא בפעם החמישית. היו סבלניות כלפי עצמכן וזכרו שכל דבר לוקח זמן, ואם יש רצון, השמיים הם הגבול.

  3. עדיף לכן להתחיל בחורף כי.. העמוד נוטה להשאיר מזכרות על הגוף. אני נוטה לקרוא לזה נשיקות מהעמוד. זה מאהבה. מה זה אומר? זה אומר שהגוף שלנו לא רגיל לקבל כוויות מחיכוך במתכת ולכן בשיעורים הראשונים תתכוננו לעיטורים סגלגלים בין הירכיים, מאחורי הברך, בצלעות ומתחת לבתי השחי. נו טוב, לא רק בשיעורים הראשונים.. אבל זה כיף וזו הוכחה להתמדה ואי-פינוק!

  4. חפשו את הסטודיו שעונה על הצרכים שלכן. לי למשל חשוב שתהיה אווירה קלילה ומלאת חיוכים, ושלא יכריחו אותי לעשות דברים שאני לא אוהבת. אם אתן אוהבות שרודים בכן – חפשו סטודיו קשוח במיוחד וכו'.

  5. ממליצה לכן לבוא עם חברה לשיעור הראשון. זה מקליל את האווירה והופך את השיעור לחוויה משותפת לספר עליה אחר כך לחברים.

מסקנת היום: טוסו להרשם לשיעור!

שלכן,

אופיר.

Comments


bottom of page