top of page

רק אל תאכל את הכובע: כשאופנה חובשת קולינריה

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו? בשיא משבר הקורונה, עם סגירת מקומות הסעדה רבים לנזקקים, המעצב מאור צבר החליט להרים את הכפפה (או יותר נכון את הכובע) והפיק פרויקט גיוס המונים מושקע במיוחד שכל כולו תרומה לנזקקים וקשישים. היום, כשנתיים לאחר שהתחיל, הפרויקט סוף סוף יוצא לאור וכולכם יכולים להרוויח ממנו ולתרום לו. מה אתם צריכים לעשות? בסה"כ לרכוש במחיר מצחיק את ספר המתכונים שמאגד בתוכו מתכונים של השפים המובילים בישראל יחד עם תמונות אופנה יוצאות דופן – וכל ההכנסות הולכות לתרומה לארוחות חמות לנזקקים וקשישים! אז יאללה, כדי לרכוש את הספר – תלחצו כאן

בתור חובבת אופנה בכלל ועיצוב אוונגרדי בפרט, אני עוקבת באינסטגרם להנאתי אחר מעצבים ואנשים מהברנז'ה שאני מתחברת לעבודה ולאומנות שלהם. כך התחלתי לפני כמה שנים לעקוב אחר מאור צבר, מעצב כובעים ותלבושות תל-אביבי שעיצב בזמנו את התלבושת המנצחת של נטע ברזילי באירוויזיון, ופשוט נדלקתי על העמוד הצבעוני שלו. הוא מעצב המון כובעים אוונגרדיים ותלבושות לתאטרון ולטלוויזיה (סביר שגם אתם נחשפתם לעבודות שלו, למשל בקמפיין המטריות של קולקציית סופגניות 2021 של רולדין). לפני זמן קצר ראיתי שהוא פרסם פרויקט חדש עליו עובד מתחילת הקורונה ועד היום – "רק אל תאכל את הכובע". הסבר מקוצר שיורחב בהמשך: מדובר בשיתוף פעולה של צבר יחד עם 25 שפים מובילים בארץ, שהכינו עבורו את 60 המנות הנבחרות שלהם ובהשראתן מאור יצר 60 כובעים היסטריים, הכי הוט קוטור שיש. במשך כשנתיים המנות והכובעים צולמו בהפקות אופנה עילית, וכעת הכל מתאגד יחד לספר מתכונים נוצץ, שנמכר בג'אמפ-סטארטר במטרה לגייס 250,000 ₪ לתרומה לארגון "פרויקט כרובית" שמספקת ארוחות חמות לנזקקים וקשישים.

כששמעתי לראשונה על הפרויקט הזה התרגשתי בטירוף. הרתמות של אנשים מוכשרים מהתעשייה עם לב ענק: שפים, סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער, אנשי הפקה, דוגמנים, דוגמניות, צלם אדיר ומעצב אחד מוכשר שצריך להוריד בפניו את הכובע. הספר בעצם משלב 2 סוגי אומנות שאני הכי מתחברת אליהם בעולם – אומנות במזון ואומנות באופנה. ספר של קולינריה גבוהה ואופנה עילית – יש יותר סקסי מזה?

האובססיה של צבר לאוכל התחילה אי שם כשאובחן כחולה קרוהן, וביום בהיר אחד נאסר עליו לאכול מאכלים רבים שאהב. מאז מצא את עצמו בלי כוונה מעצב כובעים בהשראת אוכל – מה שנקרא You can look but you can't touch. אצלי זה מאובחן באובססיביות של סרטוני אוכל מושחת כשאני בדיאטה – מי עוד איתי?


אחרי שהתמכר באופן בלתי נשלט לעיצוב כובעים בהשראת מזון, החליט בתחילת הקורונה להפיק את הפרויקט "רק אל תאכל את הכובע". בזמן שפרויקטים שלו נדחו עקב הקורונה, מסעדות נסגרו עד לא ידע ולא מעט אנשים נותרו חסרי מעש ללא עבודה, גם מקומות הסעדה רבים לנזקקים נסגרו ולא היה להם מקום לאכול בו ארוחה חמה. הפרויקט הוא קמפיין גיוס המונים שיעדו האחד והיחיד לגייס 250,000 ₪ לארוחות חמות לנזקקים וניצולי שואה. לכן הפרויקט הזה כל כך חשוב לו – וצריך להיות חשוב לכולנו.

לטובת הפרויקט צבר גייס שפים ישראליים מובילים שהכינו עבורו 60 מנות, והם הסכימו לחשוף את המתכונים המפורטים כדי שאתם תוכלו להכין אותם בבית. בהשראת כל מתכון צבר הכין כובעים, או יותר נכון הד-פיסים בוטיקיים מרהיבים כדי לצלם ולמקם בסמוך למתכון. התמונות שאתם רואים כאן הן לא חלק מההפקה המטורפת של הספר, אלא רק אני נהינת לדגמן את הכובעים המטורפים הללו ומרגישה הכי מיוחדת שיש.

למה? כובע!

מאיפה ההשראות לכל הכובעים שחבשתי?

גפילטע של אבי ביטון

מרק ראמן של יובל בן נריה

דג ברוטב אדום של אבנר לסקין

פוכארה של סאלח כורדי

סלט תמנונים של מיה לוסטינג

שרימפ ותרד של אורן פלטניק

המבורגר טבעוני של עמיחי שרפשטיין

בקיצור – מה עכשיו? עכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכנס ללינק ולרכוש את ספר המתכונים! גם תקבלו מתכונים מהשפים הכי מפורסמים בישראל וגם תהנו מתמונות וסטייל אגדי בכל דפדוף. אתם אולי לא יכולים לשנות את העולם – אבל יש לכם את הכוח לשנות את העולם של מישהו אחר – וזה שווה את הכל. אגב, חוץ מקניית הספר תוכלו למצוא בלינק אופציות לתרומות נוספות לפרויקט באמצעות רכישות שונות ומגוונות.

בבקשה מכם – הפיצו את הפוסט כדי שהפרויקט יגיע לכמה שיותר אנשים שיוכלו לתרום ולעזור. תפיצו טוב לעולם – תקבלו ממנו טוב בחזרה.


תודות לנשים מוכשרות:

צילום: שחר אגמי

הפקה: גל יצחקי

סושיאל: בר חזן וניקול בלבואנה


שלכם,

אופיר


Comments


bottom of page